Activity › Forums › Astrofotografie › Deepsky › M45 te veel stretched ? › Reply To: M45 te veel stretched ?
Doe ik.
PI is tot nog toe het machtigste hulpmiddel dat ik heb gezien. Voorheen was ik vooral bezig met fitswork, DSS, Regim (deze vond ik sterk vwb de autocolor-functie die ahv platesolve de kleuren van de opname bepaalde), photoshop, gimp.
Maar ik zal toch alle laatjes en schuifjes meester moeten worden en zal dan ook veel oefenen ahv de schitterend gemaakte gids alhier :-).
Ook ben ik er stellig van overtuigd dat afhankelijk van het onderwerp andere acties gekozen moeten worden.
Bijv m101, m51; daar heb je in het beeldveld geen achterliggende nevel zoals bij ngc7000 of m45 dus dan krijg je te maken met welke keuze uit hulpmiddelen je moet kiezen.
Ik ga me er zeker zo goed en kwaad als het kan er in vastbijten.
Gr.,
Ed

