Activity › Forums › Astrotechniek › Automatisering › INDI – Open Astronomy Instrumentation › Reply To: INDI – Open Astronomy Instrumentation
Nee, niks extra’s nodig aangezien het een zeer zuinig apparaatje is. Mijn Raspberry Pi 2 zit gewoon in een zwart kastje, in een plastic zakje met gaten voor de verbindingen (spatwater-dicht enigzins dus). Die ligt op mijn Losmandy-plaat bovenop de telescoop en van daaruit maak ik de verbindingen. Ethernet kabel via montering in het midden naar de grond. Ik heb een powered USB-hub welke onder de Pi op de plaat zit en van daaruit krijgt de Pi stroom. Zo heb je een zogenaamde common-ground (gedeelde aarde) om eventuele storingen op de lijnen te voorkomen.
Mocht het regenen en mijn Pi blaast op, dan koop ik gewoon een nieuwe voor weinig, dat is het grote voordeel ervan. Alleen ga ik wel alles zekeren als ik tijd heb voor mijn power-box.
Bluetooth is op zich stabieler dan WiFi, maar heeft denk ik niet zo’n reikwijdte… kan mij vergissen.

