starry-night.nl artikelen

Alle leden van starry-night.nl kunnen hun eigen artikelen schrijven en publiceren.

Klik op +NEW -> Post linksboven in het scherm en je kunt beginnen met het schrijven van je artikel (zie nevenstaande afbeelding). Er zijn een aantal voordelen van een artikel boven normale posts op ons forum:

  • Je kan zo lang aan je artikel werken als je zelf wilt. Als je even niet verder kan/wil gaan, dan sla de huidige versie op en ga je op een ander tijdstop of andere dag verder. Pas als je tevreden bent, wordt het artikel gepubliceerd (zichtbaar voor allen).
  • Ook na publicatie kan je zelf een artikel nog aanpassen.
  • Artikelen komen in een aparte sectie van de site en zijn zo eenvoudig voor anderen te vinden.
  • Artikelen dienen als naslagwerk voor anderen (en wellicht ook voor jezelf).
  • Een artikel kan meer afbeeldingen bevatten dan een normale post, ook tussen de tekst.
  • In overleg met de moderatoren kan een artikel ook in Word of OpenOffice aangeleverd worden. Je dient dan nog wel het artikel aan te maken, de contents wordt dan door de moderatoren vanuit het aangeleverde document erin gekopieerd.

Let op, publicatie dient eerst geautoriseerd te worden door de moderatoren! Zij controleren de inhoud eerst, zorgen ervoor dat de opmaak netjes en conform de site is, en controleren op eventuele spelfouten (dit alles in overleg met de auteur uiteraard). Zodra beide partijen het eens zijn over het resultaat wordt het gepubliceerd.

Artikel aanmaken 

Klik je op +NEW -> Post, dan verschijnt er een formulier zoals hiernaast te zien is. Hier vul je de titel van het artikel in bij Add a title (kort en bondig, ladingdekkend) en kan je vervolgens in het grote vak eronder meteen beginnen met schrijven. Begin je artikel met een korte samenvatting van een paar zinnen met wat de lezer kan verwachten. Begin daarna in een nieuwe alinea met je artikel.

Foto’s, diagrammen en andere afbeeldingen kunnen worden toegevoegd door op de knop Add Media te klikken en de bestanden naar de media folder te slepen. Daarna kan je in de media folder de afbeelding selecteren en rechtsonder op de knop Insert into post klikken om hem in het artikel op te nemen.

Helemaal rechtsboven is het Publish-kader te vinden. Als je tussentijds wilt stoppen, bijvoorbeeld om de volgende dag verder te gaan, dan klik je op Save Draft en kan je de browser/computer afsluiten zonder dat je werk verloren gaat. Met Preview kan je zien hoe het artikel bij publicatie eruit komt te zien. Zodra je tevreden bent klik je op Submit for Review, zodat de moderatoren ermee aan de slag kunnen gaan. Stuur de moderatoren voor de zekerheid wel even een berichtje, zodat ze weten dat het artikel klaar staat (dit moet ook automatisch gebeuren, maar werkt niet altijd even goed).

Succes!

Nicolàs

1 thought on “starry-night.nl artikelen”

Leave a Comment

Scroll to Top