Reply To: Orion 72 paneel mozaiek in Ha (sept-dec 2017)

Activity Forums Astrofotografie Deepsky Orion 72 paneel mozaiek in Ha (sept-dec 2017) Reply To: Orion 72 paneel mozaiek in Ha (sept-dec 2017)

#17302
Haverkamp
Participant

Hoi @KeesScherer,

Hartelijk dank, ik ben dit nu op het spoor.

Als 1 of meerdere frames niet een registratie pad kunnen vinden naar de referentie frame, omdat APP geen overlap ergens vind, dan kan dit probleem ontstaan. En vanwege een onvolkomenheid in de mosaic formulering krijg je dan dit rare gedrag. Ik zag dit zelf afgelopen dagen ook door het falen van een mosaic van WISE data die ik van Judy Schmidt heb ontvangen. Dat is hoge kwaliteit infrarood data en APP had moeite om genoeg sterren te vinden en dus kon er een paneel niet geregistreerd worden met dit probleem als gevolg.

De onvolkomenheid is nu opgelost en APP kan nu in hoge kwaliteit data meer en beter sterren vinden. Dat zou jouw mosaic hier ook moeten helpen. APP vond eerst in een bepaald WISE paneel maar 500 sterren, dat zijn er nu 2500. En bij visuele inspectie van de starmap tov de data zie ik ook dat APP nu vrijwel alle sterren die er zijn kan detecteren zonder ze te mixen met signalen van nevels en dergelijk ;-) Dus dat is weer een grote verbetering die dit soort werk robuuster zal maken in APP.

Scroll to Top