-
In HistogramTransformation krijg ik geen curves en kan nog niet vinden hoe ik die moet krijgen – in de nl PI vind ik er nog niets over en ook het filmpje van Harrys brengt mij niet verder – iemand een idee?
(ik werk met een Mac)
In HistogramTransformation krijg ik geen curves en kan nog niet vinden hoe ik die moet krijgen – in de nl PI vind ik er nog niets over en ook het filmpje van Harrys brengt mij niet verder – iemand een idee?
(ik werk met een Mac)
In HistogramTransformation moet je denk ik nog even de foto selecteren die je aan het bewerken bent met de drop-down (waar nu nog “no view available” staat).
ach lieve heer, wat ben ik toch stom… ik weet niet wat je met drop-down bedoeld en ik zie nergens “no view available” staan….. sorry
No view selected bedoel ik… zie voorbeeld histo01histo02
Hoi Kees, ik begrijp nu wat je bedoelt, maar ik had wel een view selected, maar geen curves, alles al tien keer aan en afgevinkt maar geen curves, hebben we wel hetzelfde programma? Schermafbeelding 2017-02-06 om 18.51.11
Arie, ik heb je laatste afbeelding verwijderd (het zogenaamde splash screen) waarin je persoonlijke adresgegevens waren afgebeeld (en PI’s userid).
Ja, we hebben hetzelfde programma. Je hebt een blauw kanaal geselecteerd, kennelijk heb je die afbeelding buiten beeld nog ergens open staan. Geen probleem want je kan gewoon de RGB selecteren. De opname die je in beeld hebt is nog niet “gestretched” (nog een groen lijntje links naast de opname). Je moet nog even weer de ScreenTransferfunction openen, resetten, weer een autostretch doen en dan linksonder het driehoekje (van STF) naar de dektop slepen. Dan de STF resetten. Nu in Histogramtransformation eerst daar resetten en dan het “process01” icoontje naar de onderbalk van Histogramtransformation slepen en dan loslaten. Dan op “apply” drukken (het dichte vierkantje). Nu pas heb je een gestretchte opname en wanneer je in Histogramtransfer ook de juiste foto hebt geselecteerd zie je ook de ‘curve”. CurvesTransformation kan je daarna b.v. toepassen, zie de PI gids.
Geweldig bedankt Kees! Er gaat een wereld voor me open! Ik denk dat vooral dat resetten nogal eens wordt vergeten te vermelden in de Tutorials, Workflows en filmpjes…. ook het kiezen van een bestand in HT is nieuw voor me….