-
Opname van SH2-155 ook wel bekend als de Grotnevel (Cave Nebula) in het sterrenbeeld Cepheus. Dit gebied ligt zo’n 2400 lichtjaar van de Aarde verwijderd.
Dit is een stervormingsgebied dat geïoniseerd wordt door de straling van nabije hete blauwe sterren.
De opname werd al gemaakt in september 2015, maar ik had hem nooit echt goed uitgewerkt, vandaar dat ik deze nu eens beetgepakt heb.
De bewerking werd bijna volledig uitgevoerd in pixinsight met daarna een kleurcombinatie en nog wat nabewerking (contrast en saturatie) in photoshop.
Telescoop: TMB92SS
Kamera: QSI583ws
Montering: Skywatcher NEQ6Belichtingen:
90x300s/21x600s L
42x1200s Ha
9x600s R,G,BTotaal: 29,5h
Sh2-155_Cavenebula_v2016-wm-kader



Prachtige opname, de donkere gebieden steken inderdaad mooi af t.o.v. de rest van het nevel.
Heel fraai, daar zit nogal wat tijd (opname 29.5 uur/ bewerking) in Andre! Zo te zien ook een heel lastig object om te bewerken met alle nevelhelderheids en structuur verschillen. Ik mis alleen nog 1 ding en dat is de blauwe kleur van de OB3 sterren.
Dat is iets om nog eens naar te kijken :) vandaag ook op Flickr explore :)
Het tweede SN lid met een Flickr explore image! Gefeliciteerd!
Is een jubileum, is explore nr 25 :)
Dit levert een Flickr gouden horloge op? :-) .
Dat zou nog eens leuk zijn. Vrees van niet :)
De kleurlagen helemaal opnieuw bewerkt, gestretcht enz. Zat nog wel meer in :) Sh2-155_Cavenebula_v2016-wm-kader-v3-1200px
Mooi inderdaad, de contrasten zijn zichtbaar verbeterd, saturatie bevalt me ook goed.