Activity › Forums › Astrofotografie › Zonnestelsel › Kometen › Komeet C/2015 v2 Johnson › Reply To: Komeet C/2015 v2 Johnson
Vanochten vroeg (05:15) opgestaan om te kijken of de Komeet C/2017 E4 Lovejoy ook een mogelijk object kon worden om vanuit mijn achtertuin te fotograferen. Maar helaas, deze bevindt zich te ver en te laag naar het Oosten. Precies in de richting waar ik niet kan waarnemen. Dat wordt toch een andere locatie opzoeken voor het waarnemen van deze Komeet.
Toen maar snel de camera op C/2015 V2 (Johnson) gericht om net voor het ochtendgloren deze komeet (welke ikzelf nog niet eerder had gezien) te spotten. Deze bevond zich zo’n beetje recht boven mijn hoofd wat het opzoeken en vooral framen best lastig maakte. (als je een hernia wil is dit zeker een aanrader)
Uiteindelijk heb ik welgeteld 19 opnames gemaakt van 30sec op ISO 800. Hij staat erop, maar de staart is bijna niet zichtbaar. Eentje dus om nog eens over te doen.


