Deze afbeelding toont het gebied rond Barnard 150, ook wel bekend als het kosmische zeepaardje, en SH2-129, de vleermuisnevel. Dit gebied heeft astrofotografen veel te bieden en is behoorlijk uitdagend om goed vast te leggen.
Deze foto is gemaakt tijdens onze vakantie in de Eifel in Duitsland.De weersvoorspelling was niet goed voor deze week maar op de een of andere manier kreeg ik toch in totaal 3 (deels) heldere nachten.
Ik was al geruime tijd van plan om dit gebied in beeld te brengen, maar toen ik de eerste nacht opnamen maakte, merkte ik dat er een komeet in het gezichtsveld zichtbaar was, dit was komeet C/2023 E1 Atlas. De avond later was hij al uit beeld dus ik denk dat ik geluk had dat ik hem te pakken had.
Nikon D810a – WO Spacecat 51
Belichtingen:
15x300s / 51x600s
Totaal: 9.75 uur

Full res hier: https://www.flickr.com/photos/avdhoeven/53109820614