Activity

  • Ik ben blij dat Kees in Portugal woont … zien we tenminste nog wat bijzonder mooi materiaal voorbij komen :-) . Prachtig. Ik moet zelf nog eens gaan experimenteren met de Morphologicaltransformation tool.

  • De kracht van Pixinsight’s DBE funktie is het best te zien bij opnamen met enorme gradient zoals deze met 40mm lens(op APS-C, dus 64mm effectief). DBE-Powerrrr

    De kracht van Pixinsight’s DBE funktie is het best te zien bij opnamen met enorme gradient zoa
      • 1 person likes this.
    • Tsja, en nu wil ik natuurlijk nog een paneel “links” en “rechts” hiervan erbij hebben om dit overzicht van de Galactische kern compleet te maken. (61×60 seconden iso 1600, 40mm f2.8 pancake lens op Canon 700Da met gekoelde sensor op -10C. AZ-EQ5GT, geen guiding) Sagittarius_40mm_f4_700Da_20160628_61x60sec_iso1600_30D20F140B_DBE1_DBE-etc-crop-rescale33

      Tsja, en nu wil ik natuurlijk nog een paneel “links” en “rechts” hiervan erb
      • Wat mij moeilijk lijkt is de DBE bewerking op de verschillende panelen “natuur” getrouw door te voeren? Hoe kun je bijv. bewerkstelligen dat je op paneel 1 niet meer detail onderdrukt dan op paneel 2?

        • Zonder DBE kan je zo’n mozaiek opgenomen vlak boven de horizon helemaal vergeten. Met DBE is het een kwestie van fijnafstellen van de DBEpunten en parameters. Het lukte bij het Antares mozaiek, maar dat was met een veel kleiner beeldveld. We gaan het zien, vanavond heb ik weer een kans volgens de voorspelling van Meteoblue:…[Read more]

          • Succes Kees. Ik ben er voorlopig wel klaar mee. Zie bijlagen.
            :-(imageimageimage

            Succes Kees. Ik ben er voorlopig wel klaar mee. Zie bijlagen. :-(imageimageimageSucces Kees. Ik ben er voorlopig wel klaar mee. Zie bijlagen. :-(imageimageimageSucces Kees. Ik ben er voorlopig wel klaar mee. Zie bijlagen. :-(imageimageimage
            • De geografische spreiding van de leden heeft als voordeel dat er zelfs bij bewolkt weer in Nederland nieuw materiaal op het forum komt moet je maar denken.

              • Dat is zeker, Kees. Je foto’s worden steeds fraaier! Ik zou wel eens de kijker van mij een weekje in jouw tuin willen parkeren! Hier wordt het de komende twee weken niets met de constante z-westelijke aanvoer. Pfff…

                • Ja, heel interessant jaar dit. Mijn laatste sessie was zo’n 3 maanden geleden. En dat was echt de laatste keer dat het een hele nacht tot in de ochtend helder was, en dat was zo’n 3 dagen het geval geloof ik. Het is dan ook sowieso 1 van het meest “extreme” weer sinds jaren, dus ik hoop dat dit een statistische uitbijter wordt.

                  • Ik dacht dat 2015 al niet meer overtroffen kon worden. Nee, mijn laatste nachtelijke sessie is weer lang geleden. Denk dat ik maar een enorme cloudbuster ga bouwen…

                    • Was 2015 zo slecht? Toen ben ik begonnen dus heb geen ervaring daarvoor. Viel mij toen erg mee namelijk, erg veel kunnen oefenen die winter.

                • Met dat idee speel ik ook een beetje Frank, we hebben hier 3 gastenverblijven (2 persoons slaapkamers met eigen badkamer) waarvan er 1 een paar weken per jaar gebruikt wordt door famile of vrienden. Wanneer ik volgend jaar de Scopedome heb staan dan heb ik de zuil bij het zwembad en de AZ-EQ5-GT en Esprit “over” zodat die opstelling gebruikt kan…[Read more]

            • Zelf de buienradar feed is er mee opgehouden Frank … uit ellende :-)

              • Op het ogenblik zijn we in de Provence, ze zeggen lichte nachten.
                Zo donker heb ik bij ons in de winter nog nooit gezien.

        • Poeh, dat valt inderdaad niet mee hoor…Ik krijg dat vooralsnog niet gematched. Maar paneel 2 is op zich ook al mooi, zal dit apart posten Sag-mosaic-AB-poging-02

          Poeh, dat valt inderdaad niet mee hoor…Ik krijg dat vooralsnog niet gematched. Maar paneel 2 i
  • Prachtig! Inderdaad een object waar je sterren ietsjes kleiner wilt hebben, anders verdrinkt de hele nevel.Wat een schitterend contrast en combinatie van blauw en rood, heerlijk.

  • Het was vannacht mooi helder, ideaal om de sluiernevel er van west naar oost op te zetten met Canon 6D en Esprit 100. 39×240 seconden iso1600, 48 darks, 30 flats, 174 bias. DSS en een beetje Pixinsight. Eeen beetje want de autostretch was eigenlijk al voldoende. Beetje DBE, Histogram, klein beetje Morphologicaltransformation om de sterren wat…[Read more]

    Het was vannacht mooi helder, ideaal om de sluiernevel er van west naar oost op te zetten met Canon
  • Schenke changed their profile picture 10 years ago

  • Ja, een Scutum stuk melkweg. De Pancake lens is inderdaad goedkoop, en vreemd genoeg erg scherp. Op f2.8 al bijna tot in de hoeken. Maar ik diafragmeer toch tot f4.0.

  • Zat er bruikbaar materiaal tussen Kees? Is dit overigens niet de goedkoopste lens van Canon (waarmee ik wil zeggen … het mag ook een keer wat minder kosten :-) … om prachtige resultaten te bereiken).

  • Ahhh, dat ziet er tof uit zeg. Nu snap ik de pancake-lens. :)

  • Terwijl ik met Nebulosity en mijn Trius-SX-35 camera werkte ontdekte ik dat de Trius niet in orde is en inwendig contactverlies of zoiets heeft. En bij contactverlies stopt SGP er mee.
    Heb vier verschillende USB kabels gebruikt en telkens hetzelfde. Jammer dat SGP niet vertelt wat de oorzaak is.
    Nebulosity deed dat wel:
    Schermafbeelding…[Read more]

    Terwijl ik met Nebulosity en mijn Trius-SX-35 camera werkte ontdekte ik dat de Trius niet in orde is
    • Hoe is precies je opstelling (qua aansluitingen), hoe maak je contact en wat zit er op wat aangesloten?

      • Momenteel heb ik alles behalve de mount binnen staan, de mount, Mesu 200, is via een icron ranger verbonden met de PC. Verder heeft alles nu een eigen USB kabel naar de PC. Atik414 camera, Atik filterwiel, MicroTouch focusser en Lodestar volg camera.

        • Hoe lang is je kabel en is hij versterkt als hij boven de 4 meter is?

          • IK heb met 10 en 15m USB kabels gewerkt met resp 2 en 3 versterkers. Maar nu heb ik maximaal 2 meter USB kabel en heb
            of een PC in de zuil met windows 10 P zodat ik met remote desktop kan werken –
            of werk van vanuit huis met een icron ranger.

        • Ok, wat Rob aangeeft is een goede, maar wat dacht je van een “powered” USB unit waar je alle (kortere) kabels in stopt en dan 1 kabel naar de PC? Dit kan vaak wat problemen voorkomen. Die ene kabel moet je dan ook binnen 4 meter houden of versterken.

          Als het de connecties niet zijn, dan zou ik langzaam gaan denken aan de PC (ziet deze de camera…[Read more]

          • Ik denk dat de icron ranger nog beter is maar nu weet ik de oorzaak: De SX camera is niet in orde, ik kreeg deze melding met de camera naast de PC en heb toen 4 verschillende USB kabels, allemaal kort! geprobeerd en kreeg telkens deze melding dus moet het wel aan de camera liggen. De PC is nieuw en ik heb ook verschillende poorten getest.

  • Ben even naar buiten gegaan voor een foto. Hier zie je de camera van de voorzijde, de andere foto laat het koelgedeelte zien. Dit projectje is echt leuk voor tussendoor, de beeldhoek is prachtig voor stukken melkweg en in de loop van de tijd groeit je mozaiekje. Instellen op de goto kan gewoon wanneer het nog licht is en laat maar snorren.…[Read more]

    Ben even naar buiten gegaan voor een foto. Hier zie je de camera van de voorzijde, de andere foto la
  • Ik zit even scheef te kijken naar je opstelling, maar wat is nu de camera? :) Echt schitterend projectje dit, ik heb er nooit echt aan gedacht om zo wide-field te gaan, maar hier krijg je toch wel de smaak van te pakken.

  • He, dat is raar? Ik kan geen “like” doen binnen het forumgedeelte!

  • Regen? Die moet ik kunstmatig maken met sproeiers en het beregeningssysteem. gelukkig al het water uit eigen bronnen en de pompen op zonne-energie :-)

  • Na enig nachtwerk, al was het maar om de spannende wedstrijd Belgie-Wales te doen vergeten, is zoals je ziet, de bug van de kleine weergave van images in Topics opgelost.

  • Je weet zeker dat er geen regen valt?

  • Is dit lui? Ja dit is lui….. Countdowntimer is begonnen, om 23:00 begint een serie van 88x 120 seconden f4.0 iso 1600 met M11 als centrum en morgenochtend kijken we wat ervan geworden is. Kans op bewolking…we zien welIMG_5070

    Is dit lui? Ja dit is lui….. Countdowntimer is begonnen, om 23:00 begint een serie van 88x 120
  • Paneel B van “The Galactic Core”. Voor de zekerheid als centrum de Lagoon nebula genomen voor het geval het matchen met paneel A een probleem zou worden. Van links naar rechts zien we de volgende nevels: Eagle, Omega, Trifid, Lagoon, NGC6357 (Nog geen naam, voorstel was de Madokami nebula) en tenslotte de Cat’s paw nebula. De rechtsbovenhoek van d…[Read more]

    Paneel B van “The Galactic Core”. Voor de zekerheid als centrum de Lagoon nebula genomen voor he
  • De kracht van Pixinsight’s DBE funktie is het best te zien bij opnamen met enorme gradient zoals deze met 40mm lens(op APS-C, dus 64mm effectief).DBE-Powerrrr

    De kracht van Pixinsight’s DBE funktie is het best te zien bij opnamen met enorme gradient zoals d
  • Load More
Scroll to Top