21P Giacobini-Zinner is nu te zien in Cassiopeia (en zal dan ook voorkomen op veel Perseiden foto’s). De staart is sinds een paar dagen goed in ontwikkeling. Dit is 1 sub van 300 seconden met IDAS-LP2 filter op QHY16200 @ -20C + Esprit 100 refractor.
Regelmatig even 30 minuten subs van 21P maken om de staartontwikkeling te zien. Links sub van 9/ aug. en rechts 10 aug. Autostretch in PI, geen calibraties.
20 Subs van 120 seconden elk, 11 September 2018. De downloadtijd vanuit CCD naar laptop is 30 seconden, dus in de video is de beweging gedurende zo’n 50 minuten te zien. Elke sub is met masters (dark, flat, bias) en Bad pixelmap gecalibreerd, en daarna is met crop, arcsinh stretch, curves en resample een JPG gemaakt. De 20 jpg’s zijn via ffmpeg omgezet naar een MP4 bestand. De beweging van de achtergrond is het gevolg van het ditheren…..